Menu Close

Įmonės istorija

 „Palangos šilumos tinklai“ įmonės veiklos pradžia – 1998 metai. Iki tol Palangoje ir Šventosios gyvenvietėje šilumą daugiabučiams gyvenamiesiems namams ir visuomeniniams pastatams tiekė „Jungtinių katilinių direkcijos“ valdomos nedidelės katilinės. Šiluma buvo gaminama kūrenant anglis. 1974 metais pagal Kauno „Pramprojekto“ instituto paruoštą projektą pradėta katilinės statyba jau dabartinėje UAB „Palangos šilumos tinklai“  vietoje Klaipėdos pl. 63, Palangoje.

 

1980 m. – 1990 m. laikotarpiu miestas labai plėtėsi ir per metus šilumos gamyba padidėdavo vidutiniškai po 6 MW.

 

Nuo 1994 m. Palangos šilumos tinklai priklausę bendrovei „Klaipėdos energija“, pradėjo skaičiuoti mokesčius už šildymą ir juos pateikti Palangos bei Šventosios gyventojams patys.

Nepriklausomybės laikotarpiu, pirmus penkerius metus, šilumos tinklų pajėgumų vystymasis sumažėjo, nes Palanga jau nebebuvo sovietinio pavaldumo reikšmės kurortas. Prasidėjo krizinis periodas, kadangi poilsio namai nebenaudojo tiek šilumos kaip kadaise, žiemą nebedirbo. Tai buvo nelengvi metai ne tik įmonei, bet ir Palangos kurortui.

 

1998 m. nuo uostamiesčio įmonės “Klaipėdos energijos“ atsiskyrė visi filialai, tapę savarankiškais šilumos tiekėjais Palangos savivaldybės kontroliuojama įmonė tapo UAB „Palangos šilumos tinklais“.

 

2000 metų pabaigoje“ Palangos šilumos tinklai“ 15 metų buvo išnuomoti tarptautinei kompanijai „Dalkia“ ir tapo UAB „Litesko “filialu „Palangos šiluma“. Įmonėje vyko intensyvi automatizacija, įdiegta nuotolinio stebėjimo įranga. 2005 m. buvo parduodama tik apie 75 – 76 tūkstančius MW. Taip buvo uždarytas Palangos baseinas prie J. Basanavičiaus gatvės, Lino baseinas prarado nemažai lankytojų, o poilsio namai pradėjo labai taupyti.

 

2002 m. pastatytas pirmas 6 MW biokuro katilas. Pereita prie pigesnio, švaresnio kuro.

Palangos, Šventosios gyventojai prieštaringai vertino UAB „Litesko“ darbą.  2010 metais sutartį siekta nutraukti.

 

Nuo 2016 metų birželio Palangos savivaldybė ir jos valdoma bendrovė UAB „Palangos šilumos tinklai“ po sutarties pabaigos baigė derybas su bendrove „Litesko“. Tai, kad šilumos valdymas  būtų sugrąžintas miestui –  didžiulis Palangos miesto savivaldybės ir nedidelio UAB „Palangos šilumos tinklai “ kolektyvo indėlis.   Beveik  visi  „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ darbuotojai tapo savivaldybės valdomos bendrovės  UAB „ Palangos šilumos tinklai“  kolektyvo dalimi.

 

2016 metų spalio mėnesį įmonėje pradėjo veikti antrasis biokatilas, ir biokuro pajėgumai pasiekė 60 procentų.

 

Vadovai

Romualdas Jablonskis, 1980 m. buvęs Palangos šilumos tinklų elektros ūkio meistras, vėliau šilumos ūkio meistras, o nuo 1984 m. iki 2012 m. – vadovas.

Rimantas  Kregždė − UAB „Litesko“  filialo „Palangos šiluma“ direktorius 2012 -2015 m.

Artūras Mažrimas − UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius 2015 – 2016 m.

Bendrovės ekonomistė Giedrė Juršėnė direktorės pareigas eina nuo 2017 metų sausio mėnesio.

 

Įmonės  ilgamečiai

Bendrovė didžiuojasi savo ilgamečiais darbuotojais, šilumos ūkio specialistais. Nuo pat 1996 metų įmonėje dirba Komercijos skyriaus viršininkas Jonas Pleškys.

Beveik du dešimtmečius įmonėje dirba administratorė-vyriausioji specialistė Regina Sakalienė,  vyriausioji vadybininkė Regina Racienė, vyriausiasis vadybininkas Edmundas Beniušis, vyr. technikė-chemikė Danutė Garmuvienė, technikai Petras Arys, Rimantas Simonaitis, Vytautas Meištinis.

Skip to content