Menu Close

Dėl kompensacijos už būsto šildymą

Didėjant būsto šildymo kainoms primename, kad nepasiturintiems gyventojams kaip ir anksčiau mokesčiai už šildymą bus kompensuojami.

 

Kam priklauso kompensacija už būsto šildymą?

Būsto šildymo išlaidų kompensacija teikiama nepriklausomai nuo šildymo būdo, t. y. nėra skirtumo, ar būstas šildomas centralizuotai, ar  kitos rūšies kuru (malkomis, anglimi, dujomis ar pan.).

Nepasiturintiems gyventojams kompensuojama mokesčio už būsto šildymą dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamų ir VRP dydžio. Iš šeimos gaunamų pajamų „į rankas“ per mėnesį atimamas 1 VRP dydis (128 Eur), padaugintas iš šeimos narių skaičiaus, o iš vieno gyvenančio asmens gaunamų pajamų per mėnesį atimama 1,5 VRP dydžio (192 Eur).

 

Kompensacijai apskaičiuoti taikomas naudingojo būsto ploto normatyvas: 

  • kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja (būstą nuomoja) vienas gyvenantis asmuo – 50 m²
  • kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja (būstą nuomoja) šeima: pirmam šeimos nariui – 38 m²; antram – 12 m²; trečiam ir kiekvienam paskesniam – 10 m².

Pavyzdžiui, nepasiturinčiai 4 asmenų šeimai būtų kompensuojamos būsto šildymo išlaidos už ne didesnį nei 70 kvadratinių metrų naudingąjį būsto plotą. 

PAVYZDYS. Vieno gyvenančio asmens pajamos – 440 Eur (vidutinė senatvės pensija), kompensacija skiriama už normatyvinį 50 m² būsto naudingąjį plotą. Būsto šildymo išlaidų kompensuojamosios dalies skaičiavimas: 440 Eur – 192 Eur (1,5 VRP) = 248 Eur; 248 Eur x 10 proc. = 24,80 Eur. Tai reiškia, kad asmuo už būsto šildymą pagal savo pajamas turi mokėti ne daugiau kaip 24,80 Eur. Likusi būsto šildymo išlaidų dalis už normatyvinį būsto plotą kompensuojama. Jeigu vieno gyvenančio asmens sąskaita už būsto šildymą sudaro, pavyzdžiui, 45 Eur, jis gyvena 60 m² bute, šildymo sąskaitos dalis už normatyvinį 50 m² plotą sudaro 37,5 Eur (45 Eur : 60 m² x 50 m² = 37,5 Eur). Tad  kompensuojama būtų 12,70 Eur (37,50 Eur – 24,80 Eur = 12,70 Eur).

Paprasčiausias būdas sužinoti, ar priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija ir preliminarų jos dydį – pasinaudoti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt esančia Būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle. Skaičiuoklę galite rasti čia: https://www.spis.lt/Skaiciuokles/BustoSildymoIslaiduKompensacijos

 

Kur kreiptis dėl kompensacijų skyrimo ?

Gyventojai dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų skyrimo gali kreiptis į Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrių, 115 kab., prieš atvykstant būtina registracija tel. (8 460) 48732, 48719, 34166. Prašymus taip pat galima teikti elektroniniu būdu www.spis.lt

 

Svarbu. Primename, kad karantino ir ekstremalios situacijos metu (bei 6 mėnesius po jų atšaukimo) nepasiturintiems gyventojams kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos (t. y. socialinės pašalpos ir būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų) nevertinamas tik jų turimas turtas, tačiau visos kitos Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme nustatytos sąlygos turi būti tenkinamos.

Skip to content