Klientų aptarnavimo skyrius

Informacija telefonu    (8 460) 53 509

Elektroninis paštas    klientai@palangosst.lt

 

 

am

Gerbiami Palangos miesto gyventojai,

reaguodamas į vartotojų pateikiamus klausimus, gavus sąskaitas už 2016 m. spalio mėnesį, informuoju, kad spalio mėnesio sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šilumą visos Lietuvos mastu yra vidutiniškai 15 proc. didesnės lyginant su praėjusių metų spalio mėnesio sąskaitomis (apie šią tendenciją viešą pareiškimą buvo išplatinusi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija). Tam įtakos turi anksčiau (lyginant su praėjusiais metais) atvėsę orai ir žemesnė lauko temperatūra. Šį spalį vidutinė lauko oro temperatūra šildymo laikotarpio metu (nuo spalio 10 iki 30 dienos) Palangoje siekė +5,1°C šilumos, 2015 m. spalį buvo +7,4°C šilumos, t. y. šių metų minėto laikotarpio lauko oro temperatūra buvo 31 procentu vėsesnė lyginant su praėjusiais metais. Šių metų spalio mėnesį šildymo periodas truko 22 kalendorines dienas, o 2015 m. – 20 kalendorinių dienų, t. y. šių metų spalio mėn. šildymo laikotarpis buvo 10 procentų ilgesnis. Atsižvelgiant į šaltesnę lauko oro temperatūrą bei į ilgesnę šildymo laikotarpio trukmę, vartotojams šilumos buvo patiekta 19 procentų daugiau ir tai turėjo įtakos padidėjusioms sąskaitoms už šildymą lyginant su praėjusiais metais, nors mums pavyko 1 kWh kainą sumažinti nuo 0,0727 EUR (be PVM) pernai iki 0,0590 EUR (be PVM) šiemet, tai sudaro 19 procentų. Jei nebūtų rasta galimybių sumažinti šilumos kainą, esu giliai įsitikinęs, kad atsižvelgiant į aukščiau paminėtus faktus, sąskaitos už šildymą spalio mėn. būtų ženkliai didesnės. Aš ir ateityje esu pasirengęs dirbti taip, jog šilumos kaina Palangos miesto gyventojams būtų kuo mažesnė (tai darau ne dėl populiarumo, o siekdamas, kad vartotojai patirtų kuo mažiau finansinių išlaidų šioje labai jautrioje srityje).

Atkreipiu dėmesį, kad didžiulės įtakos taip pat turi daugiabučių bei jų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų būklė, jų priežiūra ir eksploatavimas (už tai atsakingi daugiabučių namų administratoriai ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai). Pažymime, kad šilumos suvartojimo apimtys kokybiškuose ir gerai prižiūrimuose namuose, lyginant su prastos būklės aplaidžiai administruojamais daugiabučiais, Palangos mieste ženkliai skiriasi, todėl raginu gyventojus kreiptis į konkretų savo daugiabučio namo administratorių ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtoją ir kartu ieškoti sprendimų kaip būtų galima sumažinti šilumos suvartojimo kiekį, tolygų visų daugiabučio namo patalpų šildymą, užtikrinti tinkamą kambario temperatūrą ir visai tai galutiniame rezultate įtakotų mažesnę kainą už šildymą, nes tikėtina, jog būtų suvartotas mažesnis šilumos kiekis.

Taip pat, vis dar iškylant klausimų dėl UAB „Palangos šilumos tinklai“ siunčiamose sąskaitose (nuo 2016 m. liepos mėn.) eilutės – „Šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra” – paaiškiname, kad tai priežiūros mokestis už daugiabučių namų, kurių šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojas yra UAB „Palangos šilumos tinklai“, priežiūrą (siekdami taupyti išlaidas ir neapkrauti vartotojų keliomis sąskaitomis mokėtinas sumas įtraukėme į vieną sąskaitą. Tie namai, kurių šildymo bei karšto vandens sistemų priežiūros nevykdome, savo sąskaitose tokios eilutės nemato, nes minėtą paslaugą teikia kitos bendrovės).

Kilus bet kokiems klausimams, susijusiems su mūsų įmonės veikla, maloniai prašau kreiptis tel. 8 460 529 09 arba el. p. info@palangosst.lt .

 

Pagarbiai,

UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius                                                         

Artūras Mažrimas

 

 

Darbo laikas
Darbo laikas
Orai Palangoje
Partneriai
Partneriai