Menu Close

Radiatorių keitimas daugiabučiuose: ką gyventojai privalo žinoti?

Posakis „ruošk žiemai roges vasarą“ itin tinka daugiabučių namų gyventojams, norintiems šaltąjį sezoną pasitikti su būste įrengtais naujais radiatoriais. Gyventojai keisti radiatorius sugalvoja dėl įvairių priežasčių: estetinio vaizdo ar nešylančio bei prakiurusio senojo radiatoriaus. Bet, ar žinojote, jei jau šią žiemą norite sutikti su nauju radiatoriumi savo namuose, tą padaryti galite tik vasaros periodu ir tik iki rugsėjo 1-osios, ne šildymo sezono metu.

Svarstant apie radiatoriaus ar radiatorių keitimą gyventojai privalo kreiptis į savo namo administratorių ir darbus atlikti vadovaujantis statybos teisinius santykius reglamentuojančiais teisės aktais.

 

Butuose įrengti šildymo prietaisai – radiatoriai yra bendrojo naudojimo namo inžinerinė įranga. Todėl gyventojų inžinerinių sistemų butuose įrengimas, keitimas ar šalinimas priskiriamas statinio paprastajam remontui. Šildymo sistemos šildymo prietaisų keitimo darbams daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose atlikti būtinas pastato paprastojo remonto aprašas, pertvarkant šildymo sistemą. Atliktų darbų atitiktį paprastojo remonto aprašui (projektui) turi patvirtinti daugiabučio gyvenamojo namo administratorius. Tik suderinus paprastojo remonto aprašą (projektą) su namo administratoriumi, galima atlikti šildymo prietaisų keitimą bute.

 

Įspėjame, jog įprastai, tokiu atveju gali užtrukti kvalifikuoto projektuotojo paieškos, kurį reikia rasti patiems, radiatorių sugalvojusiems pakeisti, būsto gyventojams.

 

Galiausiai, atlikus šildymo prietaiso keitimą reikalinga informuoti šilumos ūkio prižiūrėtoją, kad jis atliktus darbus priimtų.

 

Pagal kvalifikuoto projektuotojo objektui parinktą šildymo prietaisą arba pagal parengtą projektą atlikti darbai taip pat turi būti suderinti ir patvirtinti namo administratoriaus ir vandens sistemų prižiūrėtojo.

 

Šilumos sistemos įrenginių butuose remontą ir visus kitus numatytus darbus gyventojai atlieka savo lėšomis.

 

UAB „Palangos šilumos tinklai“

 

 

Skip to content